MaqedoniTopLajm

Vodhën të vdekurin por e kthyen krevatin

Shtrati në të cilin ishte shtrirë një pacient i vdekur dhe i cili ishte vjedhur nga të afërmit nga klinika infektive në Strumicë, është kthyer në spital, konfirmoi Nake Gogov, drejtori i spitalit ku ndodhi një dramë e vërtetë këtë mëngjes.

Rreth orës 9 të mëngjesit të sotëm, një pacient u shtrua në spital në një klinikë infektive me ethe, presion të lartë të gjakut dhe gjendje të keqe. Ai vdiq për 15 minuta. Pas pak, të dashurit e tij, së bashku me 20 persona të tjerë, hynë në klinikën e sëmundjeve infektive dhe e nxorën nga shtrati, ku një furgon po e priste dhe e transportuan në shtëpi.

Trupi i të ndjerit është në shtëpi, ata nuk i respektojnë protokollet e përshkruara në situata të tilla. Ne nuk mund ta marrim dhe ta kthejmë.

Rasti u raportua në polici, tha Gogov. Pacienti i vdekur nuk u testua për covid-19. Strumica është një shpërthim i ri i koronavirusit, aktualisht ka 108 raste aktive të kovid-19.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close