Lajme
  1 Dhjetor, 2023

  Kryetar i degës së FRASH-it me 125 vota u zgjodh Driton Memeti, inxhinier i Informatikës!

  Sonte në Kumanovë në një atmosferë mbresëlënëse e në prezencë të Kryetarit të Kuvendit të…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Këshilli ministror i OSBE në Shkup, Grubi: Dëshmuam kapacitetin tonë për të promovuar paqe dhe stabilitet në kohëra sfiduese

  Maqedonia e Veriut ishte vendi nikoqir i Këshillit të 30-të Ministror të OSBE-së, duke e…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Interesimi madh në sondazhin e filluar nga Top24

  Ashtu siç kishim paralajmruar para disa ditësh dhe gjatë ditës së sotme ,sonte ka filluar…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Shteti “në këmbë”, 148 forca speciale ruse futen në Bosnjë dhe Hercegovinë

  Në Bosnjë dhe Hercegovinë, nuk ka patur qetësi që kur nënkryetari i Këshillit të Ministrave…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Vendosja e flamurit Shqiptar afër kryqit në Kodër të Diellit, Policia merr në pyetje edhe një person tjetër

  Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot është realizuar bisedë informative me personin…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Përfundoi dita e parë e Samitit të OSBE-së në Shkup, në fokus lufta në Ukrainë

  Sot në Shkup ka përfunduar dita e parë e Samitit të 30-të të Ministrave të…
  Bota
  30 Nëntor, 2023

  Tamimi, e njohur si “vajza e guximshme palestineze” për AA: Në burgjet izraelite ka dhunime ndaj femrave

  QAYS EBU SEMRA Aktivistja palestineze Ahed al-Tamimi, e cila u lirua nga burgu izraelit në…
  Bota
  30 Nëntor, 2023

  Gjykata ruse shpall “ekstremiste” lëvizjen LGBT

  Gjykata Supreme e Rusisë e ka shpallur “ekstremiste” lëvizjen LGBT, një vendim i cili, sipas…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Disa ministra bojkotuan fjalimin e Lavrov në Samitin e OSBE-së

  Një incident është regjistruar në samitin e OSBE-së në Maqedoninë e Veriut. Disa ministra të…
  Lajme
  30 Nëntor, 2023

  Të hënën do të mbahet takimi i liderëve të partive politike në Maqedoni

  LSDM njofton se takimi i paralajmëruar në mes liderëve të partive politike, do të mbahet…
   30 Nëntor, 2023

   Klasifikimi për muajin nëntor, barazimet me Moldavinë dhe Ishujt i kushtojnë Shqipërisë

   Shqipëria mbylli muajin nëntor me dy ndeshje, ato ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024. Kuqezinjtë morën dy barazime në këto përballje duke arritur objektivin për t’u kualifikuar në Kampionatin Europian që zhvillohet vitin…
   30 Nëntor, 2023

   “Jemi në rrugën e duhur”, Ten Hag: Unë e di si ta dërgoj Manchester United te lavdia!

   Manchester United nuk mundi të triumfonte në Turqi ndaj Galatasarayt me ndeshjen që u mbyll në barazim 3-3. “Djajtë e Kuq” tashmë nuk e kanë më në këmbët e tyre kualifikimin për në fazën pasardhëse të Champions League. Pas sfidës…
   30 Nëntor, 2023

   Risi nga Vllaznia, shkodranët i pari klub shqiptar në Rrjetin Europian për Zhvillimin e Futbollit

   Klubi i Vllaznisë nëpërmjet një komunikate në rrjetet sociale bëri të ditur se është tashmë pjesë e Rrjetit Europian për Zhvillimin e Futbollit. një risi kjo nga shkodranët që janë shndërruar edhe në të parin klub shqiptar që bën pjesë…
   30 Nëntor, 2023

   Ancelotti promovon djalin e tij: Mund të jem unë ndihmësi i tij dhe jo e kundërta

   Carlo Ancelotti prej disa vitesh tashmë bashkëpunon në stafin e tij me djalin, Davide. Italiani është mjaft i kënaqur nga puna e djalit të tij, madje së fundmi shprehet se Davide mund të bëhet një trajner i madh pasi ka…
   30 Nëntor, 2023

   Sa shumë arsye për të fituar, Ballkani dhe Daja kërkojnë rekordet në Air Albania

   Ballkani luan ndeshjen e katërt në fazën e grupeve të Conference League teksa përballet me çekët e Viktoria Plzen. Kjo sfidë e cila starton në orën 18:45, zhvillohet në stadiumin kombëtar, Air Albania me kampionët e Kosovës që kërkojnë edhe…
   30 Nëntor, 2023

   Daja: Jemi maksimalisht të motivuar, duam mbështetjen e shqiptarëve në tribunë

   Ballkani zbret në “Air Albania” për t’u përballur me çekët e Viktoria Plzen në sfidën e vlefshme për grupet e Conference League, teksa trajneri Ilir Daja ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp, ku ka bërë apel që tifozeria…
   30 Nëntor, 2023

   “Kumbulla na ka lënë pa opsione”, Mourinho: Pres një mesazh nga ata që luajnë pak!

   Roma rikthehet në Europa League teksa verdhekuqtë luajnë të enjten në transfertën zviceriane përballë vendasve të Servette. Trajneri Jose Mourinho në konferencë për shtyp theksoi vështirësitë në prapavijë për shkak të opsioneve të pakta, ku nuk harroi të përmendte edhe…
   30 Nëntor, 2023

   Pasioni i shkaktoi tërheqje muskulore, Mazzarri dëmtohet gjatë ndeshjes me Realin

   Walter Mazzarri u rikthye në stolin e Napolit pas plot 10-vitesh. Mirëpo, në lidhje me pasionin dhe entuziazmin e tij në ushtrimin e detyrës së trajnerit, nuk ka ndryshuar asgjë. 62-vjeçari mbetet shumë aktiv anës fushës duke udhëzuar lojtarët e…
   29 Nëntor, 2023

   Interi në sulm për një tjetër shqiptar, kë po monitorojnë?

   Interi ka interes për një tjetër talent shqiptar! Ndërsa po shijon fantazinë e Kristjan Asllanit dhe ka monitoruar edhe mesfushorin tjetër kuqezi Ylber Ramadani që luan te Leçe, klubi zikaltër po vëzhgon me kujdes Roko Vatën. Djali i ish-kapitenit të…
   29 Nëntor, 2023

   Sylvinho “sms” FSHF-së për kontratën: Dua ta çoj Shqipërinë edhe në Botëror

   Ndeshja ndaj Moldavisë që solli kualifikimin, mbështetja e madhe e tifozëve kuqezi, rrugëtimi drejt “Gjermani 2024”, synimet e së ardhmes dhe rritja e Federatës Shqiptare e Futbollit në aspektin profesional, dhe duke investuar vazhdimisht për një infrastrukturë sa më moderne…
   Back to top button
   Close
   Close