MaqedoniTopLajm

37 të infektuar, 251 të shëruar dhe gjashtë viktima nga Covid-19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë bërë 484 testime dhe janë regjistruar 37 raste të reja të covid-19 në:

 • Shkup 9
 • Dibër 1
 • Prilepi 5
 • Tetovë 3
 • Gostivar 1
 • Gjevgjelia 12 (shtetasit e huaj)
 • Strumicë 1
 • Radovish 1
 • Kochani 1
 • Probistip 1
 • Delçevo 1
 • Kratovë 1

6 pacientë janë të vdekur, nga Shkupi (73), Struga (79), Gostivari (55), Kriva Palanka (63), Delçevo (86) dhe nga Kërçova (74 vjet)

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 251 pacientë të shëruar nga:

 • Shkup 171
 • Kumanovë 15
 • Shtypje 10
 • Prilepi 15
 • Tetovë 2
 • Veles 6
 • Bitola 2
 • Kavadarci 4
 • Gostivar 2
 • Gjevgjeli 2
 • Probistip 3
 • Pehçevo 3
 • Berovë 5
 • Vinicë 1
 • Sveti Nikole 8
 • Kërçovë 1
 • Negotino 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 158.003 testime covid-19. Asnjë testim brenda ekranit.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15127, numri i pacientëve të shëruar është 12486, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2018.

Related Articles

Back to top button
Close
Close