LajmeMaqedoniTopLajm

Zv/kryeministri i parë Grubi takoi sekretarin Aziri

Zëvendës Kryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politikë dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi priti në takim sekretarin shtetëror në Ministrinë e Kulturës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Valmir Aziri.

Në takim u bisedua për kulturën në kohë pandemie, projektet kapitale në kulturë si dhe për nevojat e artistëve shqiptarë në këtë periudhë të vështirë.

Gjithashtu, në takim u bisedua edhe rreth organizimeve për sa i përket dy festave të mëdha shqiptare, 22 Nëntorin – Ditën e Alfabetit shqiptarë si dhe 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close