LajmeSport

Nikolla Ilieski merr “frerët” e Vardarit

Ish-seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Ilievski Xhixhi një javë para nisjes së gjysmësezonit pranveror në elitën e futbollit vendor, ka marrë detyrën për ta udhëhequr skuadrën e Vardarit. Ilievski ka nisur me punë nga kjo e hënë me Vardarin, duke marrë përgjegjësi për të shpëtuar skuadrën nga kryeqytetit për mbetje në elitë për shkak të krizës financiare që kanë pas largimit të sponsorit, Samsonenko. Ilievski do të jetë trajner i parë i ekipit, ndërsa do të ndihmohet nga Boban Gërçarov, Zllatko Tanevski dhe Nikolla Gligorov. Vardari gjysmësezonin vjeshtor e mbylli në vendin e 5 të tabelës me 25 pikë të tubuara.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close