LajmeSport

Milan ka në “radar” lojtarin që po bën namin në Seria A

Milan, ka pyetur për mbrojtësin e Belgjikës, Arthur Theate. 21-vjeçari ka pasur një ndikim të menjëhershëm në Serie A.

Lëndimi i Fikayo Tomorit dhe ndryshoi dhe ndërlikoi planet e AC Milan për mbrojtjen.

Kuqezinjtë menduan të mbështeteshin te Kalulu dhe Gabbia deri në fund të sezonit, por, me Tomori i vendosur të qëndrojë jashtë një muaji, AC Milan nuk ka zgjidhje tjetër veçse të nënshkruajë një qendërmbrojtës të ri..

otman, Bailly, Diallo dhe Bremer janë lidhur me kuqezinjtë. Megjithatë, një emër i ri është në radarin e Paolo Maldinit.

Tuttosport raporton se AC Milan ka pyetur për qendërmbrojtësin e Bolonjës, Arthur Theate.

Mbrojtësi belg iu bashkua Bolonjës verën e kaluar dhe menjëherë ka pasur një ndikim pozitiv në Serie A. Theate është bërë një titullar i rregullt për skuadrën e Sinisa Mihajlovic duke regjistruar 18 paraqitje deri më tani (duke shënuar 2 gola) dhe duke tërhequr vëmendjen e AC Milan gjatë rrugës.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close