LajmeRajon

Haradinaj: Ende ka rreziqe në raport me Serbinë sa i përket ndarjes territoriale

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur rreth procesit të dialogut dhe marrëveshjes finale me Serbinë.

Ai në Debat Plus të TV Dukagjini ka thënë se ende ka rreziqe në raport me Serbinë sa i përket ndarjes territoriale.

“Unë nuk po e kuptoj pse kryeministri Hoti po shkon të bisedojë me Serbinë për një çështje që ka vendosur Gjykata Kushtetuese”, ka thënë Haradinaj duke iu referuar temës së asociacionit serb, formimin eventual të të cilit Kushtetuesja e ka vlerësuar se është në kundërshtim në 23 nene të saj.

Top Channel

Related Articles

Back to top button
Close
Close