KurioziteteLajme

Pamje e rrallë, këlysh i dhelprës së kuqe fotografohet në Kamenicë

Fotografi, Arian Mavriqi, vazhdon të sjell imazhe të bukura nga “Bota e Egër” në Kosovë.

Pamjet e radhës që vijnë këtë mëngjes janë të një dhelpre të kuqe, të fotografuara në qytetin e Kamenicës.

“Sot në mëngjes një shikim tejet emocional na erdhi nga Dhelpra e Kuqe (Vulpes vulpes) e cila ishte këlysh i sivjetmë dhe ishte shumë afër kamerës time, e të cilës i bëra edhe një xhirim kualitativ, ndërsa foton e shkëputa nga video” ”, ka shkruar ai në postimin e tij. “Videot janë ekskluzive për dokumentarin e radhës që do dalë shumë shpejtë”

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close