LajmeMaqedoniTopLajm

Deputeti Apasiev e krahasoi Talat Xhaferin me Che Guevarën

Talat Xhaferi është Che Guevara jonë, ai hyri në qeveri direkt nga një guerile, tha deputeti Dimitar Apasiev nga e majta i cili, siç tha ai nga rrëmuja parlamentare, partia e tij nuk do të votojë për rizgjedhjen e ish-kryetarit të Kuvendit, shkruan plusinfo,

Duke e quajtur shpjegimin e propozuesve për rizgjedhjen e Xhaferit “të lavdërueshëm”, Apasiev vuri në dukje se ai, si ish kryetar i Parlamentit të Maqedonisë, kishte një qëndrim injorant ndaj propozimeve të opozitës, të cilat zakonisht përfundonin në shportë.

Apasiev vuri në dukje se Maqedonia është i vetmi vend në botë në të cilin ka tre flamuj në parlament, megjithëse sovraniteti i vendit vjen nga qytetarët dhe vetëm flamuri i Republikës së Maqedonisë duhet të qëndrojë.

Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë këtë, shtoi Apasiev dhe me ironi sugjeroi që të vendoset një flamur amerikan për të ditur se kush është në krye këtu.

Related Articles

Back to top button
Close
Close