KurioziteteLajme

Beso ose jo, këto kafshë e ky vend fantastik ndodhet në Kosovë, do mahniteni me pamjet

Fotografi i njohur kosovar Arben Llapashtica ka risjellë disa foto nga fshati Blinajë veç 30 kilometra larg Prishtinës.

Vendi është fantastik, derisa kafshët e egra e zbukurojnë edhe më shumë.

“Veç 30km larg Prishtinës, deri vitin e kaluem nuk e kam ditë se ekziston e që besoj edhe disa nga ju! Rreth 3000 hektar, me shume se 800 kafshe kryesisht drerë dhe derra të egër!”. Ka shkruar Llapashtica në përshkrimin e fotografive.ImageImageImageImageImageImageImageImage

Related Articles

Back to top button
Close
Close