LajmeMaqedoniTopLajm

Artan Grubi përcjell mesazhin e Nënë Terezës: “E deshta tjetrin me dashurinë e hyjit”!

Me rastin e katër vjetorit të shënjtërimit të Nobelistës shqiptare, Gonxhe Bojaxhiu “Nënë Tereza”, u bë përurimi i librit “Gonxhe Bojaxhiu -Nënë Tereza”; “E deshta tjetrin me dashurinë e hyjit” , nga autori Anton Nikë Berisha.

Promovimi i librit si mesazh ka simbolikën e mesazhit të Nënë Terezës, se kjo botë nuk është e uritur vetëm për bukë por edhe për dashuri.

E me rastin e 4 vjetori i shenjtërimit të Nënë Terezës, zv.ministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, i cili ishte pjesëmarrës në promovimin e libirt, sonte ka përcjellë një mesazh në rrjetet sociale.

“Dhe për natë të mirë, ju përcjell pjesëmarrjen më përvjetorin e shenjtërimit të Gonxhe Bojaxhiut – Nënë Tereza, që u shënua me promovimin e doracakut të Anton Nik Berishaj me titull “E desha tjetrin me dashurinë e Hyjit””, shkruan Grubi përcjellë TOP24.

Related Articles

Back to top button
Close
Close