MaqedoniTopLajm

140 raste, 6 viktima dhe 60 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

  • Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur që brenda 24 orëve në vendin tonë janë bërë 1397 testime, ndërsa janë regjistruar 140 raste të reja me Covid-19.

Ndërkohë sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 60 pacientë të shëruar.

Ministria e Shëndetësisë informon se kanë ndërruar jetë 6 persona, 3 pacientë prej Shkupi, 2 nga Tetova dhe  1 nga Struga.

Related Articles

Back to top button
Close
Close