SportTopLajm

Zyrtare: Rooney lë përfundimisht futbollin, nënshkruan kontratë me Derby Countyn

Në nëntor të vitit 2020, Wayne Rooney nisi punën si trajner te Derby Conty.
Njëherësh ai ishte në dispozicion edhe si futbollist për t’i ndihmuar ekipit.

Por sot, ka vendosur përfundimisht që ta lë futbollin dhe t’i përkushtohet detyrës së re.
Legjenda e Anglisë ka nënshkruar kontratën për 2 vjet e gjysmë, përkatësisht deri në 2023.

Derby po lufton për ekzistencë sivjet në Championship, është në vendin e 22-të me 19 pikë.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close