LajmeMaqedoniTopLajm

Ziadin Sela partinë e ndrroj zanatin e trashëgoj

Kryetari i Aleancës për Shqiptatët, Ziadin Sela del të jetë reformator i dështuar. Ai siduket nuk po len asnjë pjesë pa kopjuar ish liderin e tij shpirtëror Menduh Thaçi. Sela po emiton Thaçin me stilinin e tij të shefit të partisë, vokabularin ndaj kundërshtarve, etiketimin e anëtarëve që nuk mendojnë si ai si dhe megalamoninë.

Sela i dashuruar tej mase ndaj pozitës së kryetarit të partisë ai po sillet kryekput si ish shefi i tij Menduh Thaçi me dorëheqjet e orkestruara. Sela si dhe Thaçi, ia dorëzoi kuvendit dorëheqjen që ai të mos ia pranoj ashtu siç vepronte Menduh Thaçi dikur për të cilën Sela e akuzonte mbase edhe u shkëput me krahun reformues. Për gjithë këtë ndiqni vidon për të kuptuar dyftyësinë e tij./TOP24

Related Articles

Back to top button
Close
Close