LajmeMaqedoniTopLajm

Zëvendëskryeministri i parë, Grubi takoi ambasadorin Dedaj

ot, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Atran Grubi priti në kabinetin e tij ambasadorin e Republikës së Kosovës, z.Gjergj Dedaj, transmeton Agjencia e Lajmeve FLAKA 
Pas takimit, Grubi shkruan që në takim u shkëmbyen mendime për ngjarjet më të rëndësishme që janë në interes të Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës.
“Kisha nderin dhe kënaqësinë që të pres në një takim pune ambasadorin e Republikës së Kosovës, z.Gjergj Dedaj. Bashkë shkëmbyem mendime për ngjarjet më të rëndësishme që janë në interes të Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës. Marrëveshje e Uashingtonit është rruga drejt përmbylljes përfundimtare të marrëdhënieve midis Prishtinës dhe Beogradit”, shton Grubi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close