LajmeMaqedoniTopLajm

Zaev: Të vazhdojmë me zbatimin e standardeve evropiane në shoqërinë tonë

Dhjetë përparësitë e “Aksionit 21” janë parimet që do të na drejtojnë këtë vit, shkroi kryeministri Zoran Zaev në Facebook.

“Përshpejtimin e proceseve për një Maqedoni të Veriut Evropiane, vazhdojmë në rrugën Evropiane përmes “Aksionit 21 – për standardet Evropiane në shtëpi”, me programe dhe projekte zhvillimi, për të qenë të gatshëm për të filluar negociatat me BE në çdo kohë. Dhjetë përparësitë e # Action21 janë parimet që do të na drejtojnë këtë vit.

Përmbushja e tyre do të jetë motivi ynë për të punuar dhe për të vazhduar deri në fund të mandatit të kësaj Qeverie me zbatimin e standardeve evropiane në çdo qelizë të shoqërisë sonë”, shkruan Zaev.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close