LajmeShowbiz

Victoria Beckham e ka transformuar figurën e saj përmes stërvitjeve pesë herë në javë dhe një diete të disiplinuar

Victoria Beckham e ka transformuar figurën e saj muajt e fundit përmes ushtrimeve rraskapitëse të xhudos me një ish – yll të Team GB.

Pavarësisht se është e njohur si “Posh Spice”, ylli tani duket më e ngjashme me Sporty Spice pasi përqafoi regjimin e një ateti, sipas trajnerit personal me bazë në Londër, Bobby Rich.

Bobby ka zbuluar gjithashtu se pavarësisht nga pretendimet e bashkëshortit të saj se ajo ka ngrënë të njëjtin vakt për 25 vjet, mënyra e jetesës aktive të Victoria do të thotë se ajo ende mund të kënaqet me yndyrat e shëndetshme dhe madje edhe pijet e çuditshme alkoolike.

Duke folur për The Sun, Bobby ofroi një pasqyrë të programit të stërvitjes së Victorias, duke zbuluar se ajo është fokusuar në mbajtjen e nyjave të shëndetshme teksa i afrohet të 50-ave.
Ai tha se ajo i bashkohet atij në palestër pesë ditë në javë, madje edhe në pushime ruan rutinën e saj përmes seancave online.
“Metodologjia dhe aplikimi im për trajnimin e Victorias bazohet në programimin tim të kondicionimit që përdora kur konkurroja”, tha Bobby.

Gama e veshjeve të Victoria Beckham shitet me 70 për qind zbritje pasi kompania e saj grumbulloi borxhe rreth 64 milionë euro
“Unë e trajtoj vitin si një sezon dhe punoj nëpër blloqe të ndryshme stërvitore, duke identifikuar majat dhe fazat e rikuperimit për të përfituar sa më shumë nga përpjekjet e jashtëzakonshme që Victoria bën në çdo seancë, mendërisht dhe fizikisht”.
Victoria pritet të djegë deri në 600 kalori gjatë stërvitjeve të saj dhe ajo vazhdon t’i djegë ato pasi të përfundojë seanca.

Ylli është dy vjet larg moshës 50-vjeçare dhe ka filluar t’i japë përparësi kyçeve dhe lëvizshmërisë me stërvitjet e saj, me Bobby që zbulon se ajo fokusohet në ‘lëvizjet më të vogla’.

/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close