LajmeMaqedoniTopLajm

Siljanovska: Nëse u largua Zaevi dhe Dimitrovi, duhej të largoheshin edhe Artan Grubi dhe Bujar Osmani (Video)

Deputetja Gordana Siljanovska Davkova në ClickPlus në TV21 ka deklaruar se nuk mundet që vetëm Zoran Zaev të bartë përgjegjësi, duke dhënë dorëheqje dhe duke u larguar nga posti i kryeministrit, por të njëjtën duhet ta bëjë edhe “binjaku” i tij, duke aluduar në zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi.

“Nuk është ajo vetëm përgjegjësi personale, sa fuqi aq edhe përgjegjësi, për këtë unë thash. Edhe nëse do të ishin binjakë, do duhej që edhe zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, sepse ndahet përgjegjësia. Nëse zotëriu Dimitrov largohet, atëherë do të duhet të pyesim edhe për përgjegjësinë e zotëri Bujar Osmanit”, tha Siljanovska – Davkova.

Related Articles

Back to top button
Close
Close