LajmeMaqedoniTopLajm

Mehmedi: BDI ka premtuar kryeministër shqiptar ndërsa ka votuar njëherë Zaevin e pastaj Kovaçevskin

Remzi Mehmedi nga Aleanca për Shqiptarët i ftuar në emisioni “Rruga Drejt” thekson nuk besojm në premtimin e BDI-së për realizmin e kryeministrit shqiptar.

Sipas Remzi Mehmedit, BDI ka premtuar kryeministër shqiptar ndërsa ka votuar njëherë Zaevin e pastaj Kovaçevskin

“Kjo e kryeministrit shqiptar është tentativa e fundit dëshpëruese dhe dështuese e BDI. Është një fushatë të cilës as vetë nuk i besonin. Askund nuk e kanë përmendur as 100 ditë, as 10 dhe as 50 ditë. Ofronin kryeministrin shqiptar dhe pas asaj na e proklamuan Zoran Zaevin, ndërsa tani Dimitar Kovaçevskin. Asnjëri prej tyre nuk është shqiptar”, u shpreh Remzi Memedi, Aleanca për Shqiptarët.

Related Articles

Back to top button
Close
Close