LajmeSport

Shikoni edhe njëherë tre golat e Kosovës ndaj Irlandës së Veriut

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Kosovës dhe Irlandës së Veriut, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kombëtarja jonë e ka fituar këtë takim me rezultati final në 3:2, shkruan Periskopi.

VIDEO1

Golat për ‘Dardanët’ i shënuan Muriqi në minutën e 9’të dhe 52, ndërsa gol shënoi edhe Bytyqi.]

VIDEO2

VIDEO3

Për Irlandën e Veriut realizuan Lavery në fund të pjesë së parë dhe Ballard në minutën e 83’të.

Kosova me me triumfin e sotëm realizon dy fitore dhe një humbje, ndërkaq ndeshjen e fundi për muajin qershor e ka ndaj Greqisë të dielën

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close