LajmeSport

Maqedonia e Veriut humb nga 0:3 nga Gjeorgjia

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll sonte në Shkup ka humbur me rezultat bindës 0:3 nga kombëtarja e Gjeorgjisë në xhiron e tretë të Ligës së Kombeve

Të përzgjedhurit e trajnerit Bllagoja Milevskti u mposhtën në pjesën e dytë nga kombëtarja e Gjeorgjisë dhe humbën shanset për vendin e parë në Grupin 4 të Ligës C, që zhvillohet në fazën kualifikuese për Kampionatin Evropian të vitit 2024.

Pas tre xhirove të luajtura, Greqia ka maksimum 9 pikë, Maqedonia është e dyta me katër, ndërsa Bullgaria dy, pasi sonte barazoi me Gjibraltarin.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close