LajmeMaqedoniTopLajm

Remenski: LSDM-së i nevojitet forum të mendimeve të ndryshme

Unë që nga viti 2013 jam promotor aktiv në LSDM, e njoh anëtarësinë. Jam në kontakt me të gjithë anëtarët, me të rinjtë dhe mbi të gjitha me gratë, thotë Frosina Remenski, kandidate për kryetare të LSDM-së në “Studio 10” në “TV24”.

“Kemi një anëtarësim aktiv të regjistruar prej rreth 72.000. Unë pashë disa njerëz në parti vetëm në ditën e zgjedhjeve. Mbështetja fillestare është nga ata njerëz që mbijetuan edhe në kohën më të vështirë, në kohën më të rëndë të qeverisjes së Mijallkovit dhe Gruevskit.

Rënien e votave e kemi ndjerë që nga zgjedhjet presidenciale, nuk është tani e tutje nga zgjedhjet lokale. Pas kandidaturës sime qëndron anëtarësia partiake, sot mund të them se e kujt është Frosina, por a reflekton kjo atë që unë mbështes. Unë jam një person i të gjithë anëtarëve të harruar, i grave, i të rinjve! Unë sinqerisht dua ta bashkoj LSDM-në, ka nevojë për një forum mendimesh të ndryshme. Të gjithë duhet të ulen në tavolinë, dhe ata që janë pajtuar apo nuk janë dakord me Zoran Zaevin”, thotë Remenski.

Related Articles

Back to top button
Close
Close