LajmeMaqedoniTopLajm

Policia e dënon kryeministrin Zoran Zaev

MPB ka dënuar kryeministrin Zoran Zaev për mos mbajtje të helmetës. Po ashtu janë dënuar edhe zv/kryeministri për korrupsion Lupço Nikollovski dhe mininistri i Shëndertësisë, Venko Filipçe.

Centar.mk i ka publikuar faturat e dënimeve. Ata duhet të paguajnë nga 50 euro në kundërvlerë denari, për shkelje të rregullave në trafik.

Almakos këtë javë kishte publikuar një video në të cilën shihej si kryeministri Zaev si nuk bart helmetë përderisa drejton motoçikletën. Kjo shkaktoi reagime të shumta në opinion.

https://www.facebook.com/watch/?v=995289120897043&extid=tlXW5Lkk4wZ79xId

https://www.facebook.com/watch/?v=802779097189570&extid=VB3id50EGtwYOSOu

Related Articles

Back to top button
Close
Close