LajmeSport

“Pogba do të kalojë te Juventus”

Sipas një burimi të besueshëm, Paul Pogba dhe Juventus janë shumë pranë një marrëveshjeje.

Negociatat e gjata të kontratës së mesfushorit francez me klubin torinez pothuajse kanë përfunduar. Kushtet kryesore tashmë janë rënë dakord në të ardhmen e afërt palët do të diskutojnë formalitetet përfundimtare.

Sipas Fabrizio Romano, gjithçka po shkon drejt faktit që Pogba së shpejti do të bëhet lojtar i Juventusit.

Kujtojmë se mesfushori 29-vjeçar u largua nga Manchester United në fund të sezonit. Pogba ka mbrojtur ngjyrat e Djajve të Kuq që nga viti 2016, duke luajtur gjithsej 233 ndeshje dhe ka shënuar 39 gola. /abcnews.al/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close