LajmeSportTopLajm

Vedat Muriqi: Kjo fitore shkon për Fadil Vokrrin

Kosova ka shënuar fitore ndaj Irlandës së Veriut me rezultat 3:2 në kuadër të xhiros së tretë në Ligën e Kombeve.

Futbollisti Vedat Muriqi, i realizoi dy gola.

Ai pas ndeshjes në një prononcim pas ndeshjes se kjo fitore shkon për legjenden e futbollit Fadil Vokrri, i cili ka vdekur që katër vjet.

“Sinqerisht në atë moment, nuk e pata mendjen aty, por ndihem shumë mirë dhe krenar.

Ky gol dhe kjo fitore shkon për Fadil Vokrrin.

Nuk ushtrova deri ditën e ndeshjes. Sinqerisht nuk është dasht me lujt, por në fund vendosa me lujt”- tha Muriqi.

Me këtë fitore, “Dardanët” tani i kanë mbledhur gjashtë pikë dhe renditen në vendin e dytë tri më pak se Greqia që i prin grupit 2 në Ligën C.

Të dielën ekipi i Alain Giresse, e zhvillon “finalen” ndaj Greqisë në Athinë dhe i nevojitet patjetër fitorja./klankosova/

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close