SportTopLajm

Nuk mbahet më Shqipëria, gati në fund të lojës i bën golin e ‘fuqishëm’ Bjellorusisë

Ky gol i dytë duket sikur e vulosi fitoren e Shqipërisë në Minsk. Të besuarit e Reja-s e nisën mire lojën që pjesën e parë teksa Sokol Cikalleshi në minutën e 23-të me një goditje nga jashtë zonës, i ndihmuar dhe nga një devijim i Bares çoi topin në cepin e majtë të portierit Gutor për ta ndalur në rrjetë.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, kujtojmë se trajneri Reja nuk ka preferuar të bëjë shumë ndryshime në krahasim me ndeshjen e fundit që Shqipëria ka luajtur!

Porta i besohet Straskoshës, ndërkohë që mbrojtja do të përbëhet nga Dermaku, Gjimshiti dhe Veseli, Hysaj në krahun e djathtë dhe Trashi në të majtën. Gjasula, Bare dhe Abrashi formojnë treshen e mesfushës. Sulmi i është besuar dyshes, Cikalleshi, Manaj.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close