Sport

Nuhiu: Për futbollistët e Kosovës kjo është ndeshja e jetës

Atdhe Nuhiu është paraqitur për konferencë për shtyp para ndeshjes Maqedoni – Kosovë.

“Nesër është një ndeshje shumë e rëndësishme, jo veç për ne si kombëtare, por për gjithë shtetin, e dimë se çfarë do me thënë kjo ndehshje. E kemi pritur që një kohe të gjatë”

“Secili e ndjen rendesine e kësaj ndeshje, dhe secili na përkrah. Për ne si futbollistë, është ndeshja e jetës, besojmë të arrijmë rezultat pozitiv”.

“Ka qenë e vështirë që para katër vitesh të mendohet se do jemi këtu, por Kosova është pranuar në UEFA para katër vitesh, e kemi ditur se çfarë lojtarë jemi, kemi grumbulluar lojtarë, dhe si ekip kemi vazhduar të rritemi. Me punën tonë jemi këtu”.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close