RajonTopLajm

Ngjarje e trishtë/ Covid-19 i merr jetën mësuesit shqiptar, ndodhej në Turqi për kurim

Një tjetër mësues ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Bëhet me dije se mësuesi nga Elbasani, Neim Istrefi prej ditësh po kurohej në Turqi.

Fatkeqësisht ai ka humbur betejën me koronavirusin duke mos ia dalë dot mbanë.

Ai jepte mësim në shkollën e mesme profesionale “Sahli Çeka” dhe të gjithë jetën e tij ia kishte dedikuar profesionit për rritjen dhe edukimin e brezave të rinj.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close