MaqedoniTopLajm

Ndalohet festa private në një shtëpi në Shkup

Siç njoftojnë nga SPB Shkup, dje rreth orës 22:00, policët kanë kontrolluar një shtëpi familjare në rrugën “Manifesti i majit” në Shkup, në pronësi të I.Gj (25) dhe M.Gj (20).
Sipas njoftimit të policisë në atë shtëpi u vërtetua se masat për të parandaluar përhapjen e Covid-19 nuk respektoheshin dhe se ishte organizuar një festë. Përveç motrës së tyre S.GJ. (19), u gjetën edhe gjashtë persona të tjerë dhe tre të mitur.
Ata do të përgjigjen penalisht pas dokumentit të rastit.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close