SportTopLajm

Murinjo: Pandevi më tregoi për Shkëndijën, do të jetë vështirë

Shkëndija dhe Totenhemi nesër përballen ndërmjet veti në Shkup në kuadër të xhiros së tretë në Liga Europa. Para kësaj sfide ka folur trajneri i gjigandëve, Hose Murinjo.
“I kemi analizuar dhe kishim një analist. Unë ka thirrur edhe ish lojtarin tim, Pandevin, pasi që është pronar i ekipit që luajti së fundit ndaj Shkëndijës në fundjavën e fundit. E njoh stadiumin, kam luajtur në atë stadiumin në finale të Super Kupës së Evropës. Do të thoja se është në nivel të ngjajshëm të oponentit bullgar. Ne jemi më të mirë, por duhet të shënojmë gola që të jemi më të mirë se ata dhe në Plovdiv, të gjitë e dijnë se nuk kishin një ndeshje të keqe dhe mendojë se kishim një ndeshje positive. Mirëpo ishte vështirë dhe shpresojmë që nesër të drejtojmë tensionin në drejtim tjetër dhe të bëjmë më lehtë për ne”, ka thënë Murinjo.

Related Articles

Back to top button
Close
Close