LajmeRajonTopLajm

Tërmeti 4.5 ballë/ Ministria e Mbrojtjes jep informacionin zyrtar: Epiqendra në Cërrik

Ministria e Mbrojtjes ka dalë me një informacion zyrtar në lidhje me tërmetin që u regjistrua në Elbasan.

Ministria thotë se sipas informacioneve paraprake, me date 24.09.2020 ora 01:25:10 IGJEUM ka regjistruar një lëkundje tërmeti me magnitude 4.5 ballë me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit Cërrik.

“Nga komunikimi me  Policinë e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile në Prefekturën Elbasan, nuk raportohen dëme apo probleme te ndryshme”, thotë ministria.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 11 tërmet, me magnitudë nga 2 deri në 4.5.

Related Articles

Back to top button
Close
Close