LajmeRajon

Ministri serb i Kosovës vaksinohet kundër COVID-19 në Serbi, i vjen keq që qytetarët e Kosovës nuk e kanë fatin e tij

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq ka njoftuar se ka marrë sot vaksinën antiCOVID, në Kurshumli në Serbisë.

Jevtiq përmes një postimi në Facebook, ka thënë se i vjen keq që qytetarët e Kosovës nuk mund të vaksinohen në vendin e tyre.

Ministri, sipas njoftimit është vaksinuar në Shtëpinë e Shëndetit në Kurshumli.

“Është shumë e rëndësishme të vaksionoheni për t’i dhënë goditjen e fundit kësaj pandemie. Më vjen keq që qytetarët e Kosovës nuk po vaksinohen në vendin e tyre”, thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook.

Kosova ende nuk ka siguruar vaksinat anti-COVID.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close