LajmeSport

Maroku pritet ta zëvendësojë Ukrainën në ofertën për organizimin e Botërorit 2030

Ende nuk është caktuar vendi ose vendet ku do të organizohet Kampionati Botëror i vitit 2030.

Spanja, Portugalia dhe Ukraina ishin tri vendet që pritej të bënin një ofertë për ta organizuar atë Kupë të Botës.

Por, sipas Athleticut, Maroku pritet ta zëvendësojë Ukrainën, duke iu bashkuar Spanjës dhe Portugalisë në ofertën që do ta bëjnë.

Kjo ndodh shkaku i luftës në Ukrainë.

 

Related Articles

Back to top button
Close
Close