LajmeSport

Makedonija Gjorçe Petrov merr edhe një shqiptar, prezantohet Izet Ajrullahu

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit i është shtuar edhe një shqiptar tjetër. Bëhet fjal për Izet Ajrullahun që është prezantuar sot në radhët e skuadrës nga Gjorçe Petrovi. Ajrullahu vjen nga skuadra Skopjes, ndërsa më herët ka luajtur Rabotniçkin, Uta Aradin në Rumani si dhe Ujpeshtin në Hungari. Së bashku me Izet Ajrullahun, Makedonija Gjorçe Petrovi ka prezantuar edhe dy futbollist tjerë si Robson Da Silva dhe Çarleston Silva. Makedonija Gjorçe Petrovi e mbylli gjysmësezonin e parë në vendin e tretë në tabelë, ndërsa është në garë për të fituar edhe trofeun e Kupës së Maqedonisë së Veriut.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close