LajmeMaqedoniTopLajm

LSDM: Mickoski është përgjegjës për shtrenjtimin e energjisë elektrike për 100 përqind

Partia maqedonase në pushtet LSDM, nëpërmjet një kumtese për media e akuzon Hristijan Mickoskin si përgjegjës kryesor që çmimi i energjisë elektrike u rrit.

“Rritje e çmimit të energjisë elektrike për 100 për qind, heqje e tarifës së lirë të energjisë elektrike, varësia e shtetit nga importi i energjisë elektrike janë arritjet e Hristijan Mickoskit si drejtor i Elektranave të Maqedonisë së Veriut (EMV/ELEM) dhe këshilltar për energjetikë i Nikolla Gruevskit”, potencojnë nga LSDM.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close