SportTopLajm

Klopp beson se tetë klube janë aktualisht në garë për titullin e Ligës Premier

Jurgen Klopp beson se tetë klube janë aktualisht në garë për titullin e Ligës Premier dhe pranoi se Reds e kanë të vështirë ta përsërisin suksesin e sezonit të kaluar.

Liga Premier ka dhuruar spektakël dhe shumë konkurrencë në këtë fillim sezoni, ndërsa asnjëra skuadër nuk ka arritur të tregohet si e pakapshme këtë fillim sezon.
Duke folur me Jamie Redknapp, Klopp ka pranuar se muajt e parë kanë sugjeruar një garë më të gjerë se kurrë më parë për t’u kurorëzuar kampionë të Anglisë, ndërsa parashikon shumë pretendentë për titull.
“Unë mendoj se nuk mund të jetë deri në tetë ekipe”, ka thënë fillimisht Klopp kur u pyet se sa shumë klube janë pretendentë për titullin kampion.

“Një garë e hapur? Unë nuk kam asnjë problem me këtë. Kjo është absolutisht mirë”.
Tutje, Klopp pranoi se është e vështirë për përsëritur suksesin e sezonit të kaluar.

“Nuk duket sikur dikush do të marrë 100 pikë ose diçka e tillë. Në këtë sezon? Katër javë më pak? E njëjta sasi ndeshje? Nuk mendoj se është e mundur. Edhe 87 pikë duken larg”, përfundoi trajneri gjerman.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close