BotaTopLajm

Kina për pesë ditë ndërton një tjetër spital për pacientët me COVID-19

Kina të shtunën ka përfunduar ndërtimin e spitalit për COVID-19 me 1,500 dhoma, për pesë ditë, për të luftuar rritjen e numrit të të infektuarve.

Spitali është një nga gjashtë të tjerë me një total prej 6,500 dhoma që po ndërtohen në Nangong në provincën Hebei, ka raportuar agjencia e lajmeve Xinhua, transmeton AP. Të gjitha ato spitale pritet të kompletohen brenda javës së ardhshme.

Kina është përballur me numër në rritje të infeksioneve në Nangong dhe përgjatë Hebeit.

Të premten, në Kinë u regjistruar 130 raste të reja dhe 90 prej tyre ishin në Hebei.

Related Articles

Back to top button
Close
Close