Maqedoni

Kaprolli shkaton aksident në magjistralen Tetovë-Shkup

Dje (20 shtator) në orën 17 e 30 minuta, në magjistralen Tetovë-Shkup, afër daljes për në fsahtin Grupçin të Tetovës, automjet Renaut Senik me targa të Shkupit, e drejtuar nga 34-vjeçari Z.S. nga fshati Vollkovë e Shkupit, ka goditur dhe dhe mbytur një kaproll që ka qenë duke lëvizur në korsitë e autostradës.

Nga aksidentimi pasagjerja D.Z. (49) ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës për trajtim
mjekësor.

Inspektimi në vendin e ngjarjes e ka kryer ekipi nga Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close