LajmeRajon

HOTI OPTIMIST PËR ZBATIMIN E PAKOS 1.2 MILIARDË PËR RIMËKËMBJEN EKONOMIKE

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se janë duke u krijuar kushtet që zbatohet pako për Rimëkëmbjen Ekonomike.

Në Komisionit për Buxhet dhe Financa, është miratuar dhe përcjell për seancë projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike, njofton Insajderi.

Ai ka bërë të ditur se janë duke u krijuar kushtet për zbatim të plotë të pakos për Rimëkëmbje Ekonomike.

Programi për rimëkëmbje ekonomike financohet nga  mjetet nga buxheti i rregullt, marrëveshjet ndërkombëtare dhe ligji për rimëkëmbje ekonomike.

Dy të parat tanimë janë miratuar, për këtë Hoti ka falënderuar të gjithë deputetët. /Insajderi.com/

Related Articles

Back to top button
Close
Close