LajmeRajonTopLajm

Deputetja Kadaj bashkë me dy fëmijët rezulton pozitive: Të ruajmë njëri- tjetrin!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Donika Kadaj ka dalë pozitive me koronavirus. Ajo e ka bërë vetë publik rezultatin e tamponit me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Kadaj thotë, se bashkë me të kanë rezultuar pozitivë edhe dy fëmijët e saj dhe tashmë janë vetë-izoluar. “Te? dashur miq, dje kam rezultuar pozitiv ne? testin pe?r Covid-19. Nje?jte? sikur une?, edhe dy fe?mije?t e mi, Dardani e Doruntina. Prej se e kemi marrë testin jemi vete?izoluar dhe do te? qe?ndrojme? ke?shtu duke respektuar rekomandimet e IKShPK, te? cile?t i fale?nderoj pe?r pune?n e pandalshme e te? palodhshme.

E?shte? momenti ta ruajme? nje?ri-tjetrin, duke ndjekur vec? tre hapa: mbajtje te? maske?s, mbajtje te? distance?s dhe mbajtje te? higjiene?s personale”, shkruan ajo.

Pak ditë më parë në Kosovë rezultoi pozitiv me koronavirus edhe kryeministri Avdullah Hoti, ndërsa u shërua kreu i LDK Isa Mustafa

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close