LajmeMaqedoniTopLajm

Exluzive: Dalin emrat e kandidatëve për kryetar komune të Lëvizjes Besa në Pollog

Portali TOP24 nga burime të afrërta me Lëvizjen Besa ka aritur të siguroj informacion rreth emrave që lakohen për kandidat për keyetarë komunash nga ana e Lëvizjes Besa.

Emrat më të përfolur janë:

  1. Skender Saiti kandidat për komunën e Tetovës (mjek urolog me përvojë të gjatë i punësuar në klinikën universitare në Shkup) personalitet i çmuar në Tetovë dhe rrethinë
  2. Fadil Zendeli kandidat për komunën e Gostivarit (Nënkryetarë i Lëvizjes Besa dhe aktualisht nënkryetar parlamenti)
  3. Abush Demiri kandidat për komunën e Tearcës (Nënkryetar i Lëvizjes Besa dhe drejtor i parë shqiptarë i Enitit për Punësim)
  4. Besnik Emshiu kandidat për kryetarë komune në Bogovinë, ish kandidat për deputet nga radhët e BDI-së profesor në shkollën e mesme profesionale në Tetovë. Personalitet që gëzon mbështetje të madhe nga Kallniku deri në Pirok.
  5. Blerim Sejdiu kandidat për kryetar komune në Zhelinë (kryetar aktual i po kësaj komune, person i cili është kujdesur për gjitha fshatrat e kësaj ane, transparent dhe i pëgjgegjëm.
  6. Bujamin Rushiti kandidat për kryetarë komune në Bervenicë (këshilltar aktual në komunën e Bervenicës)

Për këto emra pritet që të vendos kryesia dhe kuvendi i Lëvizjes Besa me çka edhe do të mer mbështetjen e kryetarit të kësaj partie Bilall Kasami.

Si duket Lëvizja Besa ka ndezur motorët për tu përballur në zgjedhjet lokale qëdo të mbahen këtë vit.TOP24

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close