LajmeRajonTopLajm

Edi Rama merr vaksinën kundër COVID-19

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka marr vaksinën kundër COVID-19.

Ai kishte thënë se këtë do ta bëjë për të sensibilizuar të gjithë qytetarët.

“Unë do ta marr vetëm për të dhënë mesazh e qartë që vaksina është e sigurt, por është arma asgjësuese ë këtij miku të padukshëm”, tha Rama, përcjell Telegrafi.

Në Tiranë sot ka nisur vaksinimi kundër sëmundjes COVID-19.

Procesi i vaksinimit do të bëhet në ambientet e stadiumi “Air Albania”.

Ditë më parë, Rama ka thënë se Shqipëria ka siguruar zyrtarisht 500 mijë dozat e para të vaksinës kundër COVID-19.

Vaksina pritet t’u injektohet së pari mjekëve dhe infermierëve. /Telegrafi/

Related Articles

Back to top button
Close
Close