LajmeSport

Cristiano Ronaldo nderohet me çmim special nga FIFA

Duar bosh nga ceremonia ‘The Best’ e FIFA-s nuk u larguar as Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez përveç që u përfshi në formacionin më të mirë të vitit nga shtëpia e futbollit botëror, ai fitoi edhe një tjetër çmim.

Lojtari 36-vjeçar u nderua nga FIFA si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave, pasi ka shënuar aktualisht 115 gola ndërkombëtarë me Portugalinë në të gjitha garat.

Ronaldo portugezi po luan me Manchester United dhe është po ashtu golashënuesi i tyre më i mirë në këtë edicion me tetë gola dhe tre asistime.

Çmimin Ronaldos ia dorëzoi presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino me ceremoninë që u mbajt në Zurich

Në këtë ceremoni, Robert Lewandowski është shpallur lojtari më i mirë nga FIFA, duke fituar kështu çmimin ‘The Best’ për vitin 2021.

Nga FIFA për vitin 2021 trajneri më i mirë është shpallur Thomas Tuchel. Çmimin për trajnerin e vitit nga FIFA e ndau Arsene Wenger

Related Articles

Back to top button
Close
Close