BotaLajme

Clinton, Bush dhe Obama do të shkojnë në inaugurimin e Bidenit president

Tre ish-presidentët amerikanë Bill Clinton, George W. Bush dhe Barack Obama e kanë në plan që të shkojnë në inaugurimin e Joe Biden president më 20 janar, kanë thënë zyrtarët.

Ata do të shkojnë atje, përkundër presidentit Trump që sot e ka bërë të qartë se nuk do të jetë i pranishëm për t’ia kaluar pushtetin Biden, njofton Klan Kosova.

Ndërkaq, ish-presidenti i 39 i SHBA-së, 96 vjeçari Jimmy Carter, nuk është në gjendje të udhëtojë që të merr pjesë në ceremoni, shkruan CNN.

Që të katërt ish-presidentët kanë dënuar trazirat e dhunshme që detyruan anëtarët e Kongresit të evakuohen duke theksuar nevojën për një transferim paqësor të pushtetit.

Sulmi ndaj Kongresit ka ngritur shqetësime për sigurinë gjatë inaugurimi

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close