LajmeMaqedoniTopLajm

Cili deputet është dënuar për përdhunim? Ja çka thotë Talat Xhaferi!

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshovski, nga foltorja e Kuvendit tha se në mesin e deputetëve është edhe një i cili në të kaluarën ka qenë i dënuar për abuzim seksual ndaj një femre.
Lidhur me këtë ka folur edhe kryeparlamentari Talat Xhaferi, shkruan gazeta Lajm.
“Kuvendi nuk posedon kompetenca hetuese dhe gjyqësore që të ketë obligim të hetojë gjëra të tilla në KSHZ, përmes procedurës, të gjithë deputetët duhet të konfirmojnë se nuk kanë kryer vepra të tilla me vërtetime nga instance adekuate gjyqësore. Nuk besoj që ekziston ndonjë gjykatë në vend që do të japë vërtetim se dikush që ka kryer vepër të tillë nuk është i dënuar”, theksoi Xhaferi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close