BotaLajme

Blinken: ShBA dhe NATO janë të bashkuara për dialog reciprok me Rusinë

Ai tha se SHBA dhe NATO janë të bashkuara dhe të gatshme për dialog të mëtejshëm reciprok me shtetin e udhëhequr nga Vladimir Putin.

“Nhihem mirë të flas me Jens Stoltenberg pas Këshillit NATO-Rusi këtë javë. SHBA dhe NATO janë të bashkuara dhe të gatshme për dialog të mëtejshëm reciprok me Rusinë.” shkroi Blinken në një postim në Twitter.

Këshilli NATO-Rusi, i cili mbledh së bashku të 30 aleatët e NATO-s dhe Rusinë, mbajt në Bruksel të mërkurën për të diskutuar situatën në dhe rreth Ukrainës, dhe implikimet për sigurinë evropiane.

Related Articles

Back to top button
Close
Close