LajmeMaqedoniTopLajm

Afrim Gashi: Liderët e Tiranës dhe Prishtinës po legalizojnë dëmet ndaj shqiptarëve në RMV (VIDEO)

Kryetari i “Alternativës”, Afrim Gashi, ka komentuar urimet që një ditë më parë bënë liderët politikë në Tiranë dhe Prishtinë për formimin e qeverisë së re në Shkup. “Prononcimi i tyre më tepër mu duk si keqinformim sesa një tentativë serioze për të uruar shqiptarët e Maqedonisë. Mua më vjen keq që ata nuk i dijnë rrethanat këtu dhe më vjen keq që një manipulim që ndodhi këtu dhe është në dëm të shqiptarëve të Maqedonisë ata mundohen ta legalizojnë dhe mbulojnë. Kjo është e keqe shumë dhe ju mbetet në nderin e tyre”, tha Gashi./Gazeta LAJM

Related Articles

Back to top button
Close
Close