LajmeRajon

Adriana Matoshi -SASA e serialit OSA MIRË bëhet deputete e Lëvizjes Vetvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit në Kosovë.

Lëvizja Vetëvendosje kryeson me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 për qind.

Gjithashtu pjesë e këtij parlamneti do të jetë dhe aktorja e njohur Adriana Matoshi e cila ka arritur të marrë 10 mijë e 403 vota në këto zgjedhje.

Aktorja ka qënë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetvendosjes dhe ka lënë pas me vota dhe deputet të hershëm të kësaj partie si Xhelal Sveçla, Salih Zyba, Fatmire Kollçaku, Dimal Bash dhe Fitore Pacolli.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close