LajmeMaqedoniTopLajm

A do të ketë datë për Maqedoninë nesër, çfar mba në duar Bujar Osmani

Nesër më 31 Dhjetor është një nga datat e radhës e cila u përfol se Maqedonia e Veriut do të mer datë për fillimin e bisedimeve për eurintergrimin e vendit në BE shkruan TOP24.

Por edhe pas gjitha premtimeve deri tani nga pala Bullgare nuk ka lëvizje në qëndrimin e tyre për kontestin  me Maqedoninë e Veriut ndërsa në rrjet kanë filluar sërish shakatë në llogari të ministrit Bujar Osmani.

Në një foto të gjatë një knfernce me media për fund vit vërehet ministri Osmani me dorën e shtërnguar duke bërë që kjo të duket se ai mba diçka në dorë e për të komentuar se nëse Osmani në dorë mban datën e hapjes së negociatave.

Ndryshe kryeministri Edi Rama ka reaguar se nëse Bullgaria nuk ndryshon qëndrim ai do të kërkoj që Shqipëria të ndahet dhe të vazhdojë e vetme në rrugëtimin drejt integrimit në BE.

Related Articles

Back to top button
Close
Close