LajmeMaqedoniTopLajm

572 raste të reja dhe 30 të vdekur nga covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.511 testime të realizuara 572 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 694 pacientë të shëruar, ndrëkaq, 30 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

 

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close